f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


quake3.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · q·u·a·k·e · 3 | Wywiady | Wywiad z [M]ań...

Wywiady

Wywiad z [M]ańkiem (13.01.2005)

nexhia: Przedstaw sie ślicznie i powiedz co Ty robisz w xLidzie
[M]aniek: Witam. Nazywam się Mariusz Kowalczyk mam 18 lat (rocznikowo 19), w xLidze jestem jednym z głównych administratorów.

nexhia: Czym jest xLiga?
[M]aniek: xLiga z założenia ma być centrum ligowo-informacyjnym. W praktyce oznacza to, że chcemy organizować ligi i turnieje, a także informować na bierząco co dzieje się na danej scenie. Stopniowo będziemy zwiększać liczbę gier. Każda gra, do której uda nam się znależć ludzi, ma szanse zainstnieć na xLidze. Oprócz tego w planach mamy stałe radio, w całości poświęcone e-sportowi.

nexhia:Od kiedy istnieje xLiga?
[M]aniek:Jeśli mam być szczery, to nie znam dokładnej daty startu xLigi. Było to prawdopodobnie jakieś półtora do dwóch lat temu. Ja dołączyłem do niej jakiś rok temu, wcześniej nawet nie kojarzyłem tej nazwy, gdyż xLiga zajmowała się przedewszystkim organizacją lig Clan Areny. Teraz chcemy poszerzyć horyzonty i stworzyć cos na prawdę dużego.

nexhia: Jak na dziś dzień w planie macie organizowanie lig jakich gier?
[M]aniek:W chwili obecnej na pewno będzie liga Quake 3, to moge powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, gdyż osobiście się w nią angażuje. Mam na myśli turniej 1on1. Co do innych gier, to nie mogę powiedzieć na pewno, ale takie tytuły jak Counter-Strike, Unreal, Call Of Duty, czy tez Jedi, sa w chwili obecnej brane pod uwagę. Prawde mówiąc to wszystko wyjaśni się po starcie strony. Każda gra, do której znajdziemy ludzi będzie mogła mieć własną ligę. Nawet mniej popularne gry będą miały swoją szansę. Chcesz zorganizować ligę w Kalambury na kurniku? Nie widzę przeszkód.

nexhia:Na jakim modzie będzie liga q3a i czy tylko 1v1?
[M]aniek:W chwili obecnej w planach jest liga 1v1 VQ3, TDM CPMA, i liga CLAN ARENY. Jeśli tylko uda znależć się ludzi, chcielibyśmy zwiększyć liczbę modów do ilu tylko się da.

nexhia:Jeśli chodzi o rozgrywki 1v1, każdy może wziąść w nich udział?
[M]aniek:Oczywiście, że nie każdy! W rozgrywkach wziąć udział będą mogli tylko osoby, które mają ręce : ). A tak serio, to oczywiście, że każdy może spróbować swoich sił, nie przewidujemy żadnego limitu graczy.

nexhia:Jakie zasady obowiązują podczas rozgywek? Ile meczy odbywa sie miedzy klanami/osobami
[M]aniek:Zasady zależą od organizatora danej ligi i będą różne zależnie od gry i ilości graczy jaka się zapisze.

nexhia:Jaką macie ekipe od lig Q3? I jak ją skompletowaliście, na jakich zasadach? Czy np. każdy może być sędzią i organizować taką lige
[M]aniek:Na razie ekipa ogranicza się do osób, które znam i wiem, że sprawdzą się w swojej roli. Jeśli chodzi o organizację ligi 1v1, są to nexhia (kojarzysz?), markolm i fredi, oprócz nich jest już kilka osób (znanych na scenie), którzy będa redaktorami w serwisie xLiga.com, nie będe wymieniał jednak nicków, gdyż róznie to może być. Nie jestem w stanie wymienić ksywek z innych modów, ponieważ strony jeszcze nie ma, nicki tych ludzi nie są nigdzie zapisane. Mogę za to powiedzieć, że za cała xLige oprócz mnie odpowiedzialni są jeszcze: s0pEE, cryshner, Gemi, soru i occulkot.

nexhia:A coś mi świta ta nexhia :D
Na kiedy mniej więcej planujecie rozpoczęcie lig?

[M]aniek:Jeśli serwis ruszy 15 stycznia, to zapisy do ligi zaczną się z końcem miesiąca. Nie jestem w stanie podać dokładnych dat z tych czy innych względów.

nexhia:Wiemy, że xLiga miała wystartować już dawno temu, wiadomo też że opoznienie tego terminu było związane z nowa www. Czego możemy oczekiwac po nowej witrynie?
[M]aniek:Tak duże opoźnienie związane było własnie ze strona, a dokładnie z jej brakiem. Strona jest zupełnie inna niż poprzednio, nowe PHP, nowa szata graficzna. Nowa stronka ma zapewnić maksymalną funkcjonalność, nie wiem w jakim stopniu się z tego wywiąże, zobaczymy. Niedługo po jej starcie powinna zostać wzbogacona o skrypty, które ułatwią organizację lig. W przyszłości strona ulegnie zapewne jeszcze wielu przebudowom.

nexhia:Ostatnimi czasy PainKiller zawładną umysłami wielu ludzi, czy planujecie rowniez lige PK?
[M]aniek:Tak, Painkiller zawładnął również moim umysłem, gram w tą grę, więc liga jest tylko kwestią czasu, a dokładniej tego kiedy da się postawić serwer na Linuxie.

nexhia:Wspominałeś na początku coś o radiu e-sportowym, czy mogłbyś powiedzieć nam coś wiecej o nim?
[M]aniek:Zadaniem radia będzie prowadzenie transmisji z meczy ligowych, nie tylko tych organizowanych w ramach xLigi. W planach są również programy, informacyjne, które będą informować co dzieje się w świecie e-sportu. W przyszłości być może relacje na żywo z lanów. Oprócz radia będziemy dysponować również GTV, co powinno zainteresować fanów gry Quake 3. Zapewniam, że będzie bardzo ciekawie.

nexhia:Koniec wywiadu, czas antenowy jest Twoj, dodaj coś od siebie czy tam pozdrow ;)
[M]aniek:Jak mnie zaproszą do telewizora to wtedy pozdrowie mame, a na razie pozdrawiam wszystkich : ) Chciałem tylko powiedzieć na koniec, że 15 startuje serwis xLiga.com i wtedy wszystko się wyjaśni. I pamiętajcie, że wy również możecie zaangażować się w ten projekt, każdy ma szansę. Im nas więcej tym nam cieplej : ) Dziękuję za wywiad Joasiu : *

nexhia:Rownież dziekuje i do usłyszenia :)*
Temat Autor Data  
ha
[M]aniek 01·12·2004-13:01  
Odp: :P
Pawuj 01·12·2004-14:00  
pk
ziel1na 01·12·2004-14:00  
:F
r00ster 01·12·2004-14:01  
Brawo
sting 01·12·2004-14:01  
.
nexhia 01·12·2004-15:01  
;x
[M]aniek 02·12·2004-21:02  
Multiplayer
Siwicawka 05·12·2004-00:00  
haha! Maniek ta żałosna ciota ...
kart 05·12·2004-15:01  
Odp: To inny maniek
[M]aniek 07·12·2005-15:02  


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: [FPP]nexhia
Aktualizacja: 01·12·2004 - 13:01 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Poniedziałek · 18 Stycznia · 2021
Strona wygenerowana w 0.129984 sek.