f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


quake3.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · q·u·a·k·e · 3 | Wywiady | SweepeR (24.08...

Wywiady

SweepeR (24.08.2003)

[FPP]MephiR: Aby tradycji stało się za dość - Przedstaw się swoim pięknym fankom. Powiedz jak sie zwiesz, ile masz lat i skąd jesteś.
SweepeR: No to już fanki powinny same wiedzieć... =) Nazywam się Michał Dudek, mieszkam w najfajniejszym polskim mieście, czyli Wrocławiu, gdzie się uczę i pracuję. =) Miesiąc temu skończyłem 17 lat.

[FPP]MephiR: Pracujesz? Chodziło Ci o pisanie dla q3.fpp.pl, czy zajmujesz się czymś oprócz tego?
SweepeR: Też, choć jak pewnie czytelnicy zauważyli ostatnio rzadko mi się to zdarza... =) Poza tym robię strony www. A kilka tygodni temu rozpoczęliśmy ze znajomymi pewien projekt, w którym pokładam wielkie nadzieje. Ale to inna bajka =)

[FPP]MephiR: Opowiesz o nim (projekcie), czy chcesz owiać go mgłą tajemnicy?
SweepeR: Nie no, na razie nie chcę niczemu zapeszać. Jak przyjdzie odpowiedni moment, to na pewno zainteresowani się o nim dowiedzą. Wszystko jest w bardzo wstępnej fazie przygotowań...
[FPP]MephiR: Aha. Loozik :)

[FPP]MephiR: Co robisz w wolnym czasie oprócz informowania graczy co się dzieje w półświatku q3 i zajmowania się swoim projektem? Czytasz jakieś książki, oglądasz filmy, uprawiasz sport?
SweepeR: Najczesciej leżę brzuchem do góry.... =) Nie no, wolny czas poświęcam na spotkania z przyjaciółmi, słuchanie muzyki i ogólnie różne rzeczy... Zależy od tego na co akurat mam ochotę.

Jeśli chodzi Ci o to, jakie książki czytam, to ostatnio po raz n-ty skończyłem czytać Władcę Pierścieni, tym razem w wersji oryginalnej, angielskiej. I muszę powiedzieć, że ta książka jest po prostu najlepsza. Po angielsku nabiera jeszcze większej głębi. Z innych książek to jestem fanem serii Świat Dysku i Zapomniane Krainy, choć ostatnio przestałem je czytać z powodu braku funduszy... A bibliotek nie lubię (gdzieś tak 7 lat temu pożyczyłem jedną książkę i jakoś nie było okazji oddać... =P)

[FPP]MephiR: Mam wrażenie, że tym pytaniem otwarłem worek bez dna :P

SweepeR: No i jeszcze uwielbiam słuchać muzyki. Metallica (oprócz płyty St. Anger, która jest po prostu nudna i nie wnosi nic ciekawego!), Nightwish, Flowing Tears, Theatre of Tragedy, Novembre, To/Die/For, Dark Sanctuary... Tego typu gotyckie klimaty, które uwielbiam. O, jeszcze ostatnio przy okazji mojej fazy na LOTR zafascynowałem się duńskim zespołem The Tolkien's Ensemble, który przenosi na płyty utwory z Władcy Pierścieni. Na swojej ostatniej płycie zaprosili do współpracy nawet Christophera Lee, odtwórcę roli Sarumana. Zresztą, na temat muzyki i moich pasji mógłbym mówić i mówić.... =P Nie będę nikogo zanudzał, next question please. =)
[FPP]MephiR: Co do ulubionych "dzwięków" - spodziewałem się, że słuchasz muzyki tego typu. Wydedukowałem po włosach, bo sam takie mam i tego samiego słucham (chociaż o The Tolkien's Ensemble jeszcze nie słyszałem) :)

SweepeR: W sumie to słucham wszystkiego... Na mojej playliście w winampie jest też Kaliber 44, jest Scooter...
[FPP]MephiR: tu mnie zaskoczyłeś :P

SweepeR: Mam szerokie gusta jeśli chodzi o muzykę. Od legend jak Led Zeppelin, Deep Purple, The Beatles, przez troszkę jazzu, reagge, trochę metalu (choć znudziły mi się już takie szatany-pozery jak Cradle of Filth czy Dimmu Borgir, nie mówiąc już o SlipKNOCIE, którego nigdy nie lubiłem =P), aż po właśnie techno czy rap...
[FPP]MephiR: Urosłeś w moich oczach :)

[FPP]MephiR: Masz ciekawe pseudo. Jak ono powstało? Wiąże się z nim może jakaś ciekawa historia?
SweepeR: Hmm... W sumie żadnej śmiesznej czy mrocznej historii z tym nie ma, po prostu szukałem sobie jakiejś ksywki i wymyśliłem "wymiatacz". A że to brzmiało wsiórsko trochę =P to zajrzałem do słownika, ale nie znalazłem odpowiedniego słowa. Znalazłem za to "zamiatacz".

Tak btw to wpiszcie sobie w wyszukiwarce grafiki na google "sweeper", fajne rzeczy znajduje =P
[FPP]MephiR: Jestem leniwy :P Co tam można znaleźć?
SweepeR: Czek it ałt baj jurself =) Bynajmniej nie porno. =)

MephiR: Ile mniej/więcej czasu spędzasz przy komputerze? Co w tym czasie robisz?
SweepeR: Ojojoj, to różnie, naprawdę różnie. Są takie okresy, że przez cały tydzień siedzę przy kompie może w sumie 4 godziny, a są takie dni, które praktycznie całe spędzam na siedzeniu przed kompem. Bynajmniej nie jest to powód do dumy, jeśli ktoś by pytał =)

A co w tym czasie robię? Hmm, jakieś stronki www, które akurat mam zrobić, czasem coś napiszę (jakiś artykulik, kolumienke - nie wszystkie publikuję), jak mam natchnienie to piszę newsy =) Ircuje, gadugaduje trochę (choć nie należę do rozmownych osób na gg, co niektórych trochę czasem irytuje jak muszą czekać poł godziny na odpowiedź (hi grzEs =P).

Rzadko gram. Prawie w ogóle.
[FPP]MephiR: o kurcze ja też :P
SweepeR: Ostatnio przeszedłem sobie Q2 na cooperative z sąsiadem (pozdro giBBeR)

[FPP]MephiR: Z grzEsiem podobno spotykacie się na "żywo", jesteście dobrymi kumplami?
SweepeR: No grzEs mieszka jakieś 30 km od Wrocławia, chodzi tutaj do szkoły (tak w ogóle to moja matka uczy tam matmy =P), więc czasem mamy się okazję spotkać, choć jakoś niezbyt często się to zdarza. =)

Co nie znaczy wcale, że się nie lubimy czy coś =)
[FPP]MephiR: he he loozik :)

[FPP]MephiR: Nie wiem czy to pytanie będzie stosowne po tym co powiedziałeś, że nie grasz często - Powiedz jak rozpoczeła się twoja przygoda z q3?
SweepeR: Hmm... Po prostu lubiłem sobie grać w poprzednie Quake'i, wyszła kolejna część to trzeba bylo spróbować. Wcześniej próbowałem troszkę UT (na chwilkę przed premierą Q3), ale Q3 mi się oczywiście bardziej spodobał.

[FPP]MephiR: Która część Q jest twoim zdaniem najlepsza?
SweepeR: Myślę, że nie da się na to pytanie odpowiedzieć. Wszystkie części są całkiem oddzielnymi grami powiązanymi tylko tytułem, przy każdej z nich się świetnie bawiłem.

Każda ma swoje zalety, każda ma jakieś wady. Ale ogólnie wszystkie części są niesamowite.
[FPP]MephiR: W końcu mr. carmack maczał w nich palce (nie chodzi tutaj o zbreźne rzeczy :P)

[FPP]MephiR: Jak wiemy, jesteś moim kolegom z redakcji. Powiedz jak związałeś się z serwisem q3.fpp.pl?
SweepeR: Wcześniej, zanim jeszcze miałem łącze do netu w domu, pisałem artykuły do kącika FPP Zone w CD-Action. Jeszcze za starych dobrych czasów zarówno tego pisma jak i kącika. Tam się trochę "wyszlifowałem", poznałem realia takiej pracy (dobra, tak naprawdę to to wszystko wyglądało tak, że na dzień przed terminem oddania tekstów do następnego numeru zaczynałem się zastanawiać o czym w ogóle pisać =P). Wtedy jakoś powstał serwis FPP.pl, ze swoim boardem, zarejestrowałem więc się na niego i od czasu do czasu coś tam postowałem (wtedy jeszcze z kafejki). Później w domu wreszcie założyli mi SDI, więc mogłem się do woli oddać głębinom sieci. Kiedy na FPP.pl pojawiły się kolumny spytałem się MajeS'a (albo xen0m'a, nie pamiętam już dokładnie) czy mógłbym taką jedną sobie dostać. No i bez żadnych problemów założyli mi konto. Później stwierdziłem, że spróbuję pisać newsy i tak już zostało.

A było to już prawie 2 lata temu =)
[FPP]MephiR: to ty stary wieścio pisaż jesteś :P Czasami jak wpadasz w trans to potrafisz napisać kilka newsów na dzień.
SweepeR: No, powiedzmy. Czuję się młodo =)

[FPP]MephiR: Już długo działasz w półświatku q3. Powiedz czy nasza rodzima scena ewoluowała w dobrą, czy złą stronę?
SweepeR: Oczywiście, że w dobrą!

Wystarczy porównać ilość turniejów na początku Q3, a teraz. Choć może jej czas świetności już minął, to pożyje jeszcze długo. Dużo jest ludzi, którzy chcą coś robić - inicjatywy takie jak PLD, CNL, ECT powodują, że scena żyje i ma się dobrze.

Cieszy mnie też, że polscy gracze "nie myślą tylko o kasie" (może dlatego, że póki co na myśleniu tylko się kończyło?). Jak jest jakiś turniej, to jest grupa osób, która jedzie na niego pół kraju, nie ważne jak duże sa nagrody. To mnie cieszy. To jest właśnie "esport".

[FPP]MephiR: Wspomniałeś o PLD, jako jeden z jej organizatorów nie oprę się zadać pytanie: Podoba Ci się idea tych lig?
SweepeR: Ta =) Idea fajna. Może być. Ale nie mogę nic więcej powiedzieć, bo szczerze mówiąc za dużo się jej nie przyglądam... =)
[FPP]MephiR: aha :)

[FPP]MephiR: Bywasz na przeróżnych turniejach. Który z nich najlepiej wspominasz?
SweepeR: Hmm... W sumie większość turniejów na których byłem to sam organizowałem. Najlepiej chyba wspominam Mephisto rok temu we Wrocławiu. Zjechało się dużo fajnych ludzi (hi Stajnia, zoom, steef, gazi, Saari, Infi i inni) i ogólnie atmosfera była bardzo fajna. Przynajmniej ja tak to oceniam, jako organizator. Fajny też byl turniej CPMA w Opolu. Fajny lokal tworzył bardzo przyjemny klimat. Szkoda, że nie mogłem zostać na całym.

No i na początku roku był w Brzegu turniej VQ3, na którym też się świetnie bawiłem (dzięki Filip za podwiezienie!).

Ogolnie wszystkie turnieje na jakich byłem wspominam bardzo miło.

[FPP]MephiR: Wspomniałeś o Brzegu. Podobno na początku września ma być tam organizowany przez mojego kolegę z klanu GalleKa (hi) turniej (nie wiem która edycja :P). Pojawisz się na nim?
SweepeR: Fajnie, coś o tym słyszalem. Jak temin będzie dogodny to oczywiście, że postaram się wpaść.

[FPP]MephiR: Ostatnio po świecie chodzą głosy, że q3 umiera. Zgadzasz się z tą tezą?
SweepeR: Hmm... Coś w tym jest, poza QuakeCon'em nie ma już praktycznie żadnych dużych imprez Q3. O, CyberXGaming jeszcze mają coś robić, nie jestem pewien co do GGL. Swego czasu też załoga LigAreny (organizatorzy ESWC) mówili, że nie chcą porzucać potencjału leżącego w Q3 i że może coś jeszcze z nim związanego zrobią.

Ale jak już pisalem w jednej ze swoich kolumn Q3 umiera już bodajże trzeci raz... I jakoś nie chce umrzeć. I jakoś mi się nie wydaje, żeby to zrobił w najbliższym czasie z bardzo prostego powodu. Nie ma póki co żadnej gry, która mogłaby zająć jego miejsce, żadnej platformy, na którą mogliby się przesiąść fani Q3.

Poza tym Q3 trzyma się jeszcze całkiem rześko, dzięki bardzo oddanej scenie. Pełno jest przecież turniejów online, lig i innych takich. Dlatego Q3 będzie żył jeszcze długo długo. QW przecież też wciąż żyje...
[FPP]MephiR: i taką odpowiedź chciałem usłyszeć :)

[FPP]MephiR: Teraz zadam pytania z zestawu "każdy quaker chciałby wiedzieć": TDM, CTF czy 1v1?
SweepeR: Hmm... Jak juz gram to raczej 1vs1 =) Ci, co mnie znaja lepiej, wiedza, ze czasem ciezko ze mna "pracowac w grupie". TDM jest bardzo wymagajacy, jakoś nigdy nie mialem czasu/chęci, żeby się go dobrze nauczyć. Ale ogląda się przyjemnie.

A CTF to czasem for fun, ale że mało gram w ogóle, to CTF jeszcze rzadziej =) Poza tym nie mam z kim =)

[FPP]MephiR: vq3, pm, czy też inny mod?
SweepeR: Raczej PM. To znaczy najwięcej w swojej "karierze" grałem w ten mod. Na początku wakacji zacząłem trochę grać VQ3 dla odmiany. Nie było źle (w sensie zabawy, z umiejętnościami gorzej =P).

[FPP]MephiR: hmm. Co myślisz o pogłoskach, które mówią, że Polska (jeśli chodzi o pm) jest w czołówce światowej?
SweepeR: Hmm... To nie są żadne pogłoski, tylko coś w stylu stereotypu, który był w dodatku promowany w świecie za czasów kiedy nikt poza Polakami nie grał w CPMA! Dlatego Polacy byli najlepsi.

Teraz wystarczy spojrzeć na to jak poszło ekipie dx w letnim pucharze ClanBase CPMA. Gracze w dx są przecież świetni, a jednak jakoś im nie wyszło. zoomer, który jest w ścisłej czołówce CPMA w Polsce uplasowal się na 4. miejscu w Challenges.EU. To mówi samo za siebie.

Odkąd świat zaczął grać więcej w CPMA to Polska nie jest już żadną potęgą na tym polu. Owszem, mamy dobrych graczy i w ogóle. Ale inne kraje też mają.

[FPP]MephiR: Co do tego okresu gry w Polsce tylko w CPMA: Jedną z osób, które się do tego przyczyniły, był podobno redaktor nieistniejącego już reseta. Co powiesz o RooSie? A raczej jego dokonaniach?
SweepeR: Nie "podobno" tylko na pewno. On przecież będąc w ekipie tworzącej ten mod promowal go w Polsce jak tylko mógł, wierząc, że w przyszłości stanie się on platformą na takich turniejach jak CPL.

Zrobił dużo dobrego dla polskiej sceny i chwała mu za to. Niektórzy nazywają go "ojcem polskiej sceny". Może i coś w tym jest, choć jakby tak się przyjrzeć to trochę też tutaj napsuł.
[FPP]MephiR: Jak napisał grzEs w artykule o tytule "Zły RooS?": "Kraj nasz stal się zamkniętym państwem, cały świat grał i rozwijał się w vq3 a Polska pod tym względem stała kompletnie w miejscu ale za to zdobywała doświadczenie i skilla w promode."

[FPP]MephiR: trochę się rozgadaliśmy o promode :) Następne pytanie - Najlepszy gracz światowej rangi twoim zdaniem?
SweepeR: ZeRo4. Jestem jego wielkim fanem. Dokonał w swojej karierze dużo, ogólnie podoba mi się jego styl i podejście. Tak po prostu.

Lubię też Daler'a, ale to głównie za jego sposób bycia jako "pro" =) Jedyny, którego znam ze ścisłej czołówki, którego można ot tak sobie spotkać na ircu i pogadać. Podobało mi się to co zrobił rok temu na QuakeCon'ie =) Poza tym był graczem CPMA....

[FPP]MephiR: Co do ZeRo4 - Niedawno znalazłem w zasobach fpp.pl jakiegoś screena o nazwie Project ZeRo4. Opowiesz o nim?
SweepeR: Hehe =P To było zadanie na angielski. Mieliśmy zrobić project o jakimś swoim "idolu", opisać jego wygląd i pokrótce przedstawić. Chodziło o nauczenie się słownictwa dotyczącego "describing people". Chciałem być oryginalny i zamiast jakiś Mansonów, Ricky Martinów czy innych Hetfieldów zrobiłem o Johnie Hillu. =) Wszystkim się podobał i zgarnałem za niego 15/15
[FPP]MephiR: ha! Nie spodziewałeś się tego :P

[FPP]MephiR: Najlepszy polski pro-quaker?
SweepeR: Heheh, "pozostaję pod urokiem matr0x'a" =P A tak na serio to nie mam w Polsce żadnego takiego "idola" z prostej przyczyny, że tych, których mogę podziwiać znam lepiej lub gorzej. I tak trochę głupio jak twój kumpel jest zarazem twoim "idolem" =)

No ale jeśli miałbym kogoś wymieniać to na pewno byliby to wspomniany wyżej matr0x, a także zoomer, mess...

Aaa, no przecież. Zapomniałem o Krogoth'cie. Naprawdę lubiłem tego gościa, odwalił na scenie kawał dobrej roboty. Ludziom nie podobało się trochę to, że pozostawał sobą i wierzył w to co wierzył (a ja jego "wierzenia" podzielam). Nie wiem co się z nim teraz dzieje.

[FPP]MephiR: Twoje plany na przyszłość?
SweepeR: Ożenić się, mieć dzieci i spokojną starość... =)

A póki co to mam zamiar w tym roku wziąć się mocniej za naukę i dostać się za 2 lata na informatykę na uniwerku wrocławskim.

No i chcę też ten projekt, o którym wcześniej mówiłem, dobrze rozwinąć. Mam nadzieję, że dzięki pomocy paru osób (wielkie dzięki dla Was - zainteresowani wiedzą o kogo chodzi) zrobi się z tego coś naprawdę wielkiego. Na razie styaramy się dzielnie stawiać czoła wyzwaniom. =)

[FPP]MephiR: Na koniec przekaż coś dla potomnych i pozdrów ludzi, którzy na to zasługują :P
SweepeR: Hmm... Ostatnio Stajnia podesłał mi taką fraszkę:
"Nie nowina, ze glupi madrego przegadal;
Kontet wiec, iz uczony nic nie odpowiadal,
Tym bardziej jeszcze krzyczec przerazliwie poczal;
Na koniec, zmordowany, gdy sobie odpoczal,
Rzekl madry, zeby nie byl w odpowiedzi dluzny:
"Wiesz, dlaczego dzwon glosny? Bo wewnatrz jest prozny."
To moze być przekaz dla potomnych =)

A drugi przekaz to taki, że wierzę w to, że w Polsce zaistnieje esport! Trzeba tylko troszkę się wysilić i więcej robić niż gadać.

A co do pozdrowień to pozdrawiam całą załogę FPP.pl, Marzenę, Rodzynkę, giBBeR'a, całą wrocławską ekipę (zarówno graczy jak i osoby, z którymi imprezuję na ogniskach), Goozka i ogólnie wszystkich, których znam. =)

[FPP]MephiR: Dzięki za wywiad i życzę Ci powodzenia w dlaszym kroczeniu przez świat :)
SweepeR: Dzięki i nawzajem. =)


Temat Autor Data  
kilka spraw, hehe
[FPP]grzEs 09·12·2002-00:01  
Odp: Mephir eh =\
AmiR 09·12·2002-00:01  
iniejsze
cyplo 09·12·2002-00:02  
Odp: cypel =P
[FPP]SweepeR 09·12·2002-00:02  
Odp: Heh..
Lucas 09·12·2002-00:02  
Odp: eee tam
slawek 09·12·2002-01:01  
Odp: hah
zoom idol 09·12·2002-01:02  
Odp: To nie brodka...
[FPP]ex00 09·12·2002-02:01  
Odp: pffffffff ;D
[FPP]SweepeR 09·12·2002-02:01  
Odp: brotka
cyplo 09·12·2002-03:00  


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: [FPP]MephiR
Aktualizacja: 09·12·2002 - 01:01 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Poniedziałek · 18 Stycznia · 2021
Strona wygenerowana w 0.127333 sek.